• All
  • Administrator
  • Art
  • AVID
  • Counselors
  • Dual Language
  • HULA
  • Kitchen Staff
  • Leadership
  • Librarian
  • Maintenance
  • Math
  • Music
  • Nurse
  • Office
  • Paraeducator
  • PE
  • Safety
  • Science
  • Spanish
  • Special Education
  • Specialist
  • Support Staff
  • Teacher
  • Tech Support
  • Theatre
  • Video
Filomon Afenegus
Teacher
PE, Leadership
Sandy Akerill
Teacher
Structured learning
Sonja Ausmus
Nutritional Services
Sheri Backous
Associate principal
Robert Bearak
Teacher
HULA
Koreen Bennett
Teacher
Band
Jessica Bray
Teacher
HULA
Dulce Breazile
Teacher
Dual Language
Kellie Budnick
Counselor
A-GI
Michael Buss
Teacher
HULA
Ryan Callahan
Teacher
Math, Avid, Leadership
Kathleen Campbell
Teacher
Science
Laura Cervantes
Teacher
HULA, Spanish
Patricia Chi
Business office
Ligia Chis
Teacher
Achievement Coach
Molly Groat Contreras
Teacher
Special Education
Candra Cook
Nurse
Emily Corak
Teacher
ELL Coach
Rose Crismon
Technology Support Specialist
Ingrid Dahl
Teacher
Science
Marcie Howard Dahlin
Teacher
Science
Abby Davis
Principal
Julieta Davis
Counselor
GL-O
Kathleen Deboer
Media clerk
Shelley Downing
Teacher
Math
Jasmine Drone
Teacher
HULA, Life Science
Robert Elliott
Teacher
Math
Heather England
Enrollment Clerk
Tara Green
Teacher
Special Education
Mandie Greene
Mandie Greene
Associate Principal
Athletic Director
Kathy Hardy
Teacher
Math
Donald Hulsizer
Teacher
Christian Igielinski
Teacher
Math
Corinne Johnson
Teacher
Math
Kristina Johnston
Teacher
Orchestra
Alessa Karlin
Teacher
Theatre, DL English
Lori Koeb
Nurse
Rebecca Kraus
Speech Therapist
Jonathan Lawrence
Custodian
Gina Lindsley
Teacher
Science, Math
Shannon Long
Teacher
PE
Jacqueline Luna
Teacher
Environmental Science
Lori Marsh
Teacher
HULA
Patrick Mongrain
PBIS Coach
Cheyenne Montgomery
Teacher
Science
Jose Nava-Montes
Security
Jodi Nevins
Teacher
PE
Cindy Newstead
Nutritional Services
David Palmer
Teacher
HULA
Stephanie Poling
Teacher
Math
Sanjay Prasad
Teacher
HULA
Erika Prats
Teacher
Spanish/language, Dual Language
Jana Pusc
Teacher
Librarian
Russell Pusc
Teacher
PE
Lynette Rideout
Nutritional Services
Rita Jean Rios
Nutritional Services
Nicole Roll
Counselor
P-Z
April Schreiner
Attendance
Mark Schwartz
Teacher
Special Education
Charlene Shea
Teacher
Science
David Sibley
Teacher
PE
Aaron Smith
Custodian
Trish Smith
Teacher
HULA
Michelle Steele
Secretary
Ken Steinbarge
Custodian
Andrew Stietzel
Psychologist
Scott Swalling
Teacher
Math
Melissa Swenson
Teacher
Art
Mary Tate
Media clerk
Karina Tobin
Teacher
Video tech
Liza Tsygipalo
Restorative Practices Coach
Kyle Virding
Teacher
AVID, HULA
Shelby Warner
Teacher
Math
Erich Weinhart
Custodian
Annie Wilkerson
Clerk, Paraeducator
John Wise
Teacher
Math
Mariah Wolff
Teacher
HULA